Oferta

Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju pozwala na prawie całkowitą wymianę oleju zużytego na olej nowy. Do tej metody wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt.

 

Po Statycznej wymianie oleju odkręcamy przewód powrotu oleju z chłodnicy olejowej w kierunku skrzyni biegów i montujemy specjalną przystawkę z kranikiem umożliwiającym regulację ilości wypływającego oleju. Do wlewu oleju montujemy specjalne urządzenie, które również posiada kranik umożliwiający dozowanie takiej ilości oleju jaka wypływa z przewodu powrotu oleju z chłodnicy olejowej. Napełniamy urządzenie odpowiednim dla danego typu olejem, ustawiamy w określonym położeniu oba kraniki i uruchamiamy silnik samochodu. Następnie powoli załączamy wszystkie położenia dźwigni zmiany biegów od (na przykład P-R-N-D-3-2-1, 2-3-D-N-R-P). Czynność tą powtarzamy do momentu wypływu z przewodu chłodnicy czystego oleju. Następnie wyłączamy silnik. Podłączamy ponownie przewód powrotny z chłodnicy olejowej do skrzyni biegów i odłączamy urządzenie napełniające. Uruchamiamy ponownie silnik i przeprowadzamy kontrolę poziomu oleju. W razie konieczności korygujemy stan do stanu właściwego. Praktycznie przy dynamicznej wymianie oleju połączonej z płukaniem skrzyni, konwertora i chłodnicy ilość użytego oleju powinna równać się ilości pełnego stanu przewidzianego dla danego typu skrzyni + dodatkowo około 20% do 30%.

 

Na rysunku poglądowym przedstawiam przykładowy proces wymiany dynamicznej połączonej z płukaniem skrzyni, konwertora i chłodnicy.

 

Podany sposób wymiany dynamicznej jest opisem poglądowym i ma na celu przedstawienie różnic między wymianą oleju statyczną i dynamiczną. W praktyce w zależności od typu skrzyni występują znaczne różnice w procedurze dynamicznej wymiany oleju.

Masz do nas pytania? Skontaktuj się z nami.

+48 509 917 355 Kontakt
Naprawa automatycznych skrzyń biegów to nasza specjalność.
Nie wiesz jaki jest typ skrzyni w Twoim aucie?

Poniżej znajdziesz listę producentów marek.
Kliknij w wybranego producenta, żeby dowiedzieć się jaki typ skrzyni automatycznej posiada Twoje auto.

Zostań naszym partnerem - dołącz do tysięcy naszych zadowolonych klientów.

Jesteś mechanikiem lub prowadzisz warsztat samochodowy?

Poszukujesz sprawdzonej firmy, która będzie regenerowała sprzęgła hydrokinetyczne i konwertery?

Bardzo dobrze trafiłeś! Z chęcią nawiążemy współprace z zakładami mechanicznymi.

Dla naszych partnerów mamy przygotowaną specjalną ofertę. Dołącz do nas na korzystnych dla Ciebie warunkach.

Skontaktuj się z nami, żeby poznać szczegóły.

Formularz